Cennet Bambusu – Nandina domestica Fire Power

Her mevsim yeşil kalabilen çalı formundaki bitkilerdir. Anavatanı Hindistan, Japonya ve Çin’dir. Bu ülkelerden diğer ülkelere yayılmıştır ve yurdumuzda da yetiştirilmektedir. Yaprakları 3’lü yaprakçıklardan oluşur ve bu pinnate yaprakçılarının bambu yaprağına benzemesi nedeni ile Cennet Bambu’su denilmektedir. İsmi cennet bambusu olmasına rağmen diğer bambu bitkileri ile bir akrabalığı bulunmamaktadır.

Ürün Özellikleri

  • Nandina domestica bitkisi yaprak dökmeyen bir bitkidir. Farklı gövde ve yaprak yapısına sahip onlarca türü bulunmaktadır. Nandinaların hiç bir türünde yaprak döken cinsi bulunmamaktadır.
  • Hızlı büyürler, yapraklar tüysü ve oldukça uzundur saplarında dizili birçok yaprakçıktan oluşur.
  • Temmuz ayında çiçek açmaya başlar. Çiçekleri pembe ve koyu kırmızı renkli olabilir. Bunların yanı sıra alaca renkli olarak da çiçek açabilir. Çiçek açılımından sonra kirazı andıran meyve verirler. Güzel görüntüsü sayesinde süs bitkisi olarak sıklıkla tercih edilir. Özellikle bahçe süslemelerinde cennet bambusu kullanılır.
  • Genellikle 2-3 metre boy yapabilen orta boy bir çalıdır.

ÜRÜN HAKKINDA
BİLGİ ALINIZ

+90 507 141 32 71

  • Nandina Domestica güneşte ve yarı gölgede yetişebilir. Tam güneşte ve tam gölgede de hayatını devam ettirebilecek şekilde büyüyebilir. Tam olarak istediği ortam yarı zamanlı gölge ve güneşli bir yerde çok daha güzel büyüme sağlayabilir.
tab image