Ihlamur Ağacı – Tilia tomentosa

Ihlamur ağacı, genellikle 20 metreye kadar büyüyebilen bir ağaç türüdür. Yaprakları, oval ve yeşil renklidir. Ayrıca, ıhlamur ağacının beyaz veya sarı renkte çiçekleri vardır. Bu çiçekler, yaz aylarında açar ve hoş bir koku yayar, Ihlamur ağacı kabuğu ise kahverengi ve gözeneklidir.

Ürün Özellikleri

  • Ihlamur Ağacı yaprakları yazın yeşil, almaçlı, ters yürek biçiminde veya yuvarlak formlu, 3-10 cm uzunluğunda ve genişliğindedir. Yaprakların üst yüzü koyu yeşil, hafif konveks, alt yüzü mavimsi yeşil ve orta damarın üzerinde kırmızı kahverengi tüyler bulunur. Sonbaharda sarı renk alır ve canlı bir sarı tonu vardır.
  • Küçük yapraklı ıhlamurun çiçekleri sarı beyaz ve şemsiye şeklindeki çiçek kurullarında bulunur. Tatlı bir kokuya sahiptir ve Temmuz ayının başında çiçeklenir. Yumurta biçiminde veya yuvarlak olan meyveler, ince bir kabukla sarılmıştır ve üzerinde çıkıntılar bulunur.
  • Genellikle gölge verici özelliği nedeniyle tercih edilir ve estetik görünümüyle dikkat çeker.
  • Oldukça hızlı büyüyen bir ağaç türleri arasında yer alır.

ÜRÜN HAKKINDA
BİLGİ ALINIZ

+90 507 141 32 71

  • Ihlamur ağacı, sıcak iklimleri seven bir bitki türüdür. Bu nedenle, yetiştirilmesi için uygun şartlar sağlanmalıdır. Ihlamur ağacı, güneşli ve rüzgar almayan bir alanda yetiştirilmelidir. Ayrıca, toprağı nemli tutulmalı ve düzenli olarak sulanmalıdır. Ihlamur ağacının toprağı, organik madde bakımından zengin ve iyi drene edilmiş olmalıdır.
tab image