Altın Çanak - Forsythia intermedia

Altın çanak bitkisi kış aylarında yaprak döken çalı formlu en fazla 3 metre boylanan bir bitkidir. Çok dekoratif sarı çiçekler açar ve peyzaj bahçelerine renk katarlar. Sıcak ve soğuk hava dayanımı yüksektir. Tohum ve çelik yöntemi ile üretimi yapılır. Güneş ve alaca gölge alanlarda yetişebilir. Bu bitkide bahardalı bitkisi gibi ilk baharın habercisi olan bitkilerin başında gelir.

Ürün Özellikleri

  • Genç bireylerinde yeşil olan gövde olgun bireylerde kahverengimsi sarı olmaktadır, yaprak rengi koyu yeşildir fakat kırmızımsı bronz da olabilmektedir, yaprakları karşılıklı dikdörtgenimsi ovaldir sürgünler sivri uçlu dikdörtgen şeklindedir.
  • Çan şeklindeki parlak altın sarısı çiçekleri dallarda gruplar halinde bulunmaktadır, yapraklanmadan çiçeklenen bitki türüdür, Mart-Nisan aylarında çiçeklenme gösterir.

ÜRÜN HAKKINDA
BİLGİ ALINIZ

+90 507 141 32 71

  • Güneşli ya da yarı gölgeli alanlarda yetişebilmektedir, çabuk gelişen bir bitkidir donlara karşı dayanıklı bir türdür, iyi drene edilmiş orta yada düşük nemli topraklarda iyi gelişme gösterir, asitli topraklarda sever, çiçekleri güneş altında daha hızlı gelişir, çit bitkisi olarak değerlendirilebilir.
tab image